Mesafeli Satış Sözleşmesi

21bileklikleri.com MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Taraflar:

 1. Satıcı

Burçin Yenier
Adres
[Atatürk Caddesi No:36/7 Kadıköy-İSTANBUL] Vergi Dairesi [Erenköy]

 

 1. Alıcı/Müşteri

Ad – Soyad     :   

Adres               :  

E-posta            :  

Cep telefonu   :  [alicitelefonu]

 

Ürünler:

 1. 21bileklikleri.com internet adresinde, kişisel hedeflerinize ulaşmak için çizdiğiniz yolda size eşlik edecek motivasyon bileklikleri bulabilirsiniz.

 

 1.  21bileklikleri.com adresinde satışa sunulan ürünler ana üretici firmalar tarafından denetlenmekte olup %100 orijinaldir. 21bileklikleri.com adresinde, imitasyon, replika, kopya, ikinci kalite ve/veya defolu ürünlerin satışı yapılmamaktadır.

 

 1. Ürünlerimiz, 21 Bileklikleri özel ambalajında satılmaktadır. 21 Bileklikleri ambalajında yer alan tüm ürünlerin üzerinde firmamızın logolu etiketi bandrol olarak yer almaktadır.

 

 1. 21bileklikleri.com adresinde sergilenen ticari mallar depomuzda bulunan stoklarla sınırlıdır.

 

 1. 21bileklikleri.com adresinde sergilenen gerçek renkler monitörünüzün ayarlarına bağlı olacaktır. 21 Bileklikleri monitörünüzün bir rengi doğru olarak göstereceğini garanti edemez.

Sipariş:

 1. Müşterilerimiz sipariş vermek için com web sitesi aracılığı ile sistemimize kayıt olmalıdır. Müşterilerimizin bu vesile ile edinilen kişisel bilgileri yalnızca hizmetimize yönelik edinilmekte ve saklanmakta olup, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

 

 1. Müşterilerimiz sipariş veren olarak sistemimizde belirttikleri kişisel bilgilerin doğruluğunu ve sadece kendilerine ait olduğunu kabul etmektedirler. Bu itibarla Müşterilerimiz tarafından verilen bilgiler ile Müşterilerimize ulaşılamaması durumunda 21 Bileklikleri’nin sorumluluğu olmayacaktır.

 

 1. 21 Bileklikleri ürünün teslimatı veya teslim edilememesi durumunda oluşabilecek ek hizmet bedellerini ve üründe oluşabilecek maddi kayıpları Müşteriye yansıtabilir. Müşteri tüm bu ödemeleri ve sorumluluğu kabul etmiş sayılır.

 

 1. Web sitemiz aracılığı ile sipariş verildiğinde Müşterilerimiz teyit için e-posta alacaktır. Teyit e-postası geldiğinde siparişi, teslimat tarihi ve adresini, farklıysa fatura adresini kontrol etmek Müşterilerimizin sorumluluğundadır. Teyit e-postası alınmaması halinde, 21 Bileklikleri’ni arayıp siparişi teyit etmek yine Müşterilerimizin sorumluluğunuzdadır.

 

 1. Müşterilerimizin, gerekli bilgileri kontrol ettikten sonra sistem üzerinden ön bilgilendirme formunu ve işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onaylamaları ve kabul etmeleri gerekmektedir. Müşterilerimiz, işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onayladıkları anda ödeme yükümlülüğü altına girmiş sayılırlar.

 

 1. Müşterilerimizin siparişleri ile ilgili taleplerini sistem üzerinden ya da e-posta yolu ile iletmeleri durumunda, bir (1) saat içerisinde 21 Bileklikleri’nden yazılı geri dönüş alamamış, teknik aksaklıklar dolayısıyla e-posta tarafımıza ulaşmamış olabilir. Bu tip durumlarda Müşterilerimizin info@21bileklikleri.com e-posta adresi üzerinden tarafımıza ulaşarak taleplerini iletmeleri gerekmektedir. Teknik sebepler ile 21 Bileklikleri’ne ulaşmayan taleplerin yerine getirilmemesinden 21 Bileklikleri sorumlu olmayacaktır.

 

 1. Ürün bedeli Müşterilerimize önceden bildirmeksizin değişebilecektir. Ödemesi yapılmış siparişler için ise ek ödeme istenmeyecektir.

 

 1. 21 Bileklikleri yapılan tüm düzenlemeleri e-posta yolu ile Müşterilere iletmektedir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler Müşteri’nin sorumluluğundadır. Sistemde yapılan düzenlemelerin e-posta yolu ile Müşteriye iletilmesinin ardından bu e-postayı kontrol etmek ve hata varsa düzeltilmesini talep etmek tamamen Müşteri’nin sorumluluğunda olacaktır.

 

 1. Sipariş edilmeyen malın teslimi veya hizmetin sunulması durumunda; 21 Bileklikleri Müşterilere telefon ya da mail yoluyla bilgilendirme yaparak sipariş edilmeyen malı veya hizmeti geri alma hakkına sahiptir. Sipariş edilmeyen malın veya hizmetin bedelinin ödenmemesi halinde Müşterilerimiz bu malı kargo ücreti 21 Bileklikleri‘ne ait olmak üzere 21 Bileklikleri adına kargoya vermek veya 21 Bileklikleri‘ne iade etmekle yükümlüdür.

 

 1. Müşterilerimiz teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması halinde, bu durumu sipariş sırasında sistemde bildirmeyi kabul etmektedir. Paketler Müşterilerimize fatura ile teslim edilir. Müşterilerimiz tarafından irsaliyeli fatura imzalanmadan teslimat gerçekleşmeyecektir.

 

Toplu Alım Şartları:

 1. Kurumsal Müşterilerimiz, sitede yayınlanan her bir üründen toplu olarak sipariş verebilir, çalışma süresi içinde firmamızla karşılıklı belirlenecek hedef taahhütleri oranında ekstra indirimlerden faydalanabilirler.

 

 1. Firmaların "Kurumsal Müşteri" olarak işlem yapabilmesi için, öncelikle tarafımıza müracaat etmeleri gerekmektedir. Firmalar, kurumsal satış sekmesindeki formu doldurarak başvuru yapabilirler.

 

 1. Firmaların yapmış olduğu başvurular com tarafından değerlendirilir ve başvuru sonucu olumlu /olumsuz başvuru sahibine en kısa sürede bildirilir.

 

 1. Kurumsal Müşteriler, işbu Sözleşme’ye taraf olmayıp, kendileri ile farklı şartlar ile ayrı bir sözleşme düzenlenir.

 

Ödeme:

 1. Ödemeler kapıda nakit veya kapıda kredi kartı ile ödeme şeklinde gerçekleştirilebilecektir. com, daha sonra ödeme kanallarını değiştirme veya çeşitlendirme hakkını saklı tutar. Ürün veya ürünlerin kapıda teslimi sırasında kredi kartı ile ödeme söz konusu olduğunda Müşterilerimizi ödemenin gerçekleştirileceği kredi kartı üzerindeki isme ait bir kimlik ibraz etmeleri zorunludur. Bu yükümlülüğünü yerine getirmeyen Müşterilerimiz 21 Bileklikleri’nin siparişi teslim etmeme hakkı bulunduğunu kabul etmiş sayılacaktır.

 

 1. Ürün tesliminden sonra Müşteriye ait kredi kartının Müşterinin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini ödememesi halinde, Müşteri kendisine bu durumun uzaktan iletişim aracı ile bildirilmesine müteakip üç (3) gün içerisinde teslim aldığı ürün bedellerini başka bir online ya da kredi kartı yada nakit olarak ödeyeceğini beyan, kabul ve taahhüt etmektedir.

 

Teslimat:

 

 1. 21 Bileklikleri indirim ve promosyon zamanları hariç olmak üzere verilen siparişleri 7 (yedi) iş günü, içerisinde Müşterilerimize teslim eder.

 

 1. Müşterilerimiz kendilerine teslim edilen ürün veya ürünleri kontrol ederek teslim almak ve teslimat eksiksiz gerçekleştirildi ise ürün veya ürünlerin eksiksiz teslim alındığına dair sipariş faturasını imzalamak ile yükümlüdürler. Müşterilerimiz paketleri alırken irsaliyeli faturaları imzalamak ve teslimat saatini yazmakla ile birlikte, paketi teslim aldıklarını ve siparişin eksiksiz olduğunu kabul etmiş sayılacaklardır. Müşterilerimizin ürünlerin eksik veya yanlış olduğunu fark etmeleri durumunda, paketi teslim eden görevliye tutanak tutturmaları gerekmektedir. Keza, direkt taşıma esnasında kırılma, kopma, ezilme veya kargo yüklemesinden kaynaklanan diğer hasarların oluşması durumunda Müşterilerimizin konu ile ilgili olarak paketi teslim eden görevliye tutanak tutturmaları gerekmektedir. Sorunun 21 Bileklikleri’nden kaynaklandığı durumlarda Müşterilerimizin tercihleri doğrultusunda, imkan dahilindeki en kısa süre içerisinde eksik / hatalı ürünler teslimat bölgesi içerisindeki Müşteri’nin istediği adrese teslim edilecektir.

 

 1. Paketi getiren kargo firması görevlisi, Müşterilerimizin bildirdikleri adreste Müşteriye veya paketin teslim edilmesini bildirilen kişiye ulaşamaz ise paketleri teslimat gününün sonunda 21 Bileklikleri’ne geri getirecektir. Bu şekilde 21 Bileklikleri’ne geri gelen paketler ertesi gün 17:00’e kadar 21 Bileklikleri deposunda muhafaza edilecektir. Müşterilerimiz bu süre içerisinde paketlerini kendi imkanları ile 21 Bileklikleri’nden teslim alabileceklerdir. Teslim alınmayan paketler saat 17:00 itibarıyla 21 Bileklikleri sorumluluğunda olmayacaktır.

 

 1. Ürün teslimatları yalnızca Müşterilerimizin sipariş verirken belirttikleri teslimat adresine kapıya teslim şeklinde yapılacaktır. Teslimat adresinin haricinde başka bir yerde teslimat talep edilse bile kesinlikle teslimat yapılmayacaktır. Teslimat adresi olarak otopark, kapı önü, park gibi belirsiz yerler gösterilemez; gösterilse bile sipariş teslimatı yapılmaz. Teslimat adresinin işyeri, daire, ev, dükkan veya bunun gibi Müşteriye aidiyeti belli olan yerler olması esastır.

 

 1. Sipariş konusu ürün/ürünlerin stokta bulunmadığı hallerde 21 Bileklikleri’nin Müşterileri en geç 3 (üç) gün içerisinde göndereceği e-posta ile bu durumdan haberdar etmesi ve ödenmiş olan toplam bedeli ve Müşteriyi borç altına sokan her türlü belgeyi en geç 14 (on dört) gün içinde Müşteriye iade etmesi şartıyla 21 Bileklikleri’nin ürün/ürünleri teslim etmeme hakkı bulunmaktadır.

 

İptal Etme:

 

 1. Müşterilerimiz, malın kendisine veya teslim edilmesi bildirilen kişiye teslim edildiği tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilirler. Cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirim info@21bileklikleri.com adresi üzerinden yapılabilir.

 

 1. Müşterlerimizin cayma hakkını info@21bileklikleri.com adresi üzerinden yapmaları durumunda, cayma hakkının 21 Bileklikleri’ne ulaştığına dair teyit bilgisi Müşterilerimize gönderilecektir.

 

 1. Müşterilerimiz, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren en geç 10 (on) gün içinde malı 21 Bileklikleri’ne geri göndermek zorundadırlar. Müşterilerimiz, info@21bileklikleri.com adresine bildirim yaptıktan sonra ürünün irsaliyeli faturası ile birlikte internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yaparak aldıkları ürünleri iade edebilirler. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kurumsal Müşterilerin iade şartları ayrıca düzenlenecek sözleşme içerisinde belirlenir.

 

 1. İadenin sistem üzerinde belirtilen anlaşmalı kargo firması üzerinden yapılması halinde Müşteri’den herhangi bir kargo ücreti talep edilmez.

 

 1. Müşterilerimizin, almış oldukları ürünleri orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (parçaları ile) kısaca satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş bir halde iade etmeleri gerekmektedir. İlaveten, varsa sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürünlerin de iade edilmesi gerekmektedir.

 

 1. Müşterilerimizin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

 1. İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant, leke olmaması gereklidir.

 

 1. Ürünün iade edilmesi halinde, iade edilen ürün tarafımıza yukarıda belirtildiği şekilde kusursuz olarak ulaştığı andan itibaren 14 (on dört) gün içerisinde bedeli Müşterilerimize iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli, bankalarca 2 ila 6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede 21 Bileklikleri’nin herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır.

Kargo Ücretleri:

 1. Müşterilerimizin 21bileklikleri.com  adresinden vereceği 100 TL altındaki bütün siparişlerde kargo bedeli sabit 7 TL olarak belirlenmiştir. Kargo bedeli sipariş aşamasında otomatik olarak hesaplandığından, teslimat aşamasında ekstra hiçbir bedel ödenmez. Toplu alımlarda ise toplamı 100 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedeli ücretsizdir.

Değişim İşlemleri:

 1. Ürünlerin tesliminden itibaren yedi (7) gün içerisinde değişim talebiniz olması halinde söz konusu talebinizi e-posta ile bize iletebilirsiniz. Değişim için ürünlerin paketi ile ve herhangi bir şekilde kullanımdan ya da yanlış muhafazadan kaynaklanmış hasar olmaması gerekmektedir. Ürünler beden ve renk değişiklik talepleri ile değiştirilebilir.

 

 1. Değişim işlemleri için anlaşmalı kargo firması ile yapılan ürün iadelerinden ücret alınmayacaktır. Ancak anlaşmalı kargo dışındaki firmalar ile gönderi yapılması halinde söz konusu kargo bedeli Müşteri tarafından karşılanır.

 

Gizlilik Politikası:

 1. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu servisi sağlayabilmek için bazı kişisel bilgilerine sahip olmak 21 Bileklikleri açısından önemli ve gereklidir. 21 Bileklikleri yenilik ve kampanyalarını Müşterilerine duyurabilmek için Müşteriler tarafından iletilmiş olan iletişim bilgilerinden faydalanacaktır. Müşterilerimizin kampanyalarımızdan haberdar olmak istememesi halinde diledikleri zaman bu isteklerini 21 Bileklikleri’ne bildirmeleri yeterli olacaktır. Müşterilerimizin yenilik ve kampanya bildirimlerimizi reddetmeleri halinde bildirimlerimizin ilgili Müşteriye gönderilmesi üç (3) iş günü içerisinde durdurulacaktır.
 2. 21 Bileklikleri üyelerini daha iyi tanımak ve sistemi Müşterileri lehine geliştirmek için Müşterilerine bazı anketler ve sorular yöneltebilecektir. Bu durumda Müşteriler kendi istekleri doğrultusunda 21 Bileklikleri yardımcı olabilir. Kişisel bilgilerinin tümü Müşterilerimizin izninizle alınır. 21 Bileklikleri Müşterilerine ait bilgileri başka kurum ve kişilerle paylaşmayacaktır.

 

 1. 21 Bileklikleri tarafından faturanızı düzenlenebilmesi için temin edilen Müşterilerimize ait fatura adresi, T.C. kimlik numarası, vergi dairesi ve numarası hiç kimse ve/veya kurumla paylaşılmayacaktır.

Yasal Uyarı:

 1. Müşterilerimizin işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi içerisindeki şart ve koşulları dikkatlice okuması önemle rica edilir. Müşterilerimiz 21 Bileklikleri’ne verdiği sipariş ile birlikte işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi içerisindeki şart ve koşulları kabul etmiş sayılacaktır.

 Üyelik Sözleşmesi:

 1. 21 Bileklikleri herhangi bir zamanda bu koşul ve şartların herhangi birinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerin tümü 21 Bileklikleri web sitesinde yayınlanacaktır. Müşterilerimiz bu değişiklikler yapıldıktan sonra 21 Bileklikleri’nden sipariş verirlerse, yapılan bu değişiklikleri bağlayıcı olarak kabul etmiş sayılacaklardır.

Web Sitesi ve Yayınların Kullanımı:

 1. İnternet sitemizdeki herhangi bir içeriğin (bilgilerin, tariflerin, metin ve grafiklerin, yazılımların, tümü veya bir kısmının) yazılı izin olmaksızın kopyalanması, değiştirilmesi, başka kaynaklara iletilmesi veya yayınlanması yasaktır. Sipariş vermek, ürünlerin kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmak veya tavsiye etmek amacıyla, yazdırmak veya başka bir yere kopyalamak mümkündür.

 

 1. 21 Bileklikleri adının başkaları tarafından kullanılması yasaktır.

 

 1. 21 Bileklikleri web sitesine ve alt yapısına Müşteriler ve üçüncü kişiler tarafından müdahale edilmesi yasaktır.

Kanun ve Yargılama Seçimi:

 1. İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden doğan uyuşmazlıklarda Müşteri’nin doğrudan yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde 2015 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; ilçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 2.200 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 3.300 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir).

Genel Hükümler:

 1. 21 Bileklikleri yükümlülüğünde oluşan gecikme ve hataların kontrolü 21 Bileklikleri elinde olmadığı veya kasıt ve ağır kusur olmadığı takdirde bu gecikme ve hatalardan 21 Bileklikleri sorumlu tutulamayacaktır. Bu koşul ve şartlar, 21 Bileklikleri ve Müşteri arasındaki anlaşmanın tümüdür ve daha önceki herhangi bir anlaşmayı geçersiz kabul eder.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

21'İN KURALLARI

Kutuda gelişim süreci için 20 adet bileklik ve hedefinize ulaştığınız gün için özel olarak hazırlanmış, dilerseniz tek başına da kullanabileceğiniz 21.gün bilekliğiniz bulunmaktadır.

1. Bileklikleri kullanmaya başlamadan önce kişisel hedefinizi belirleyin.

2. Bu hedefe ulaşmanın sizin için önemini anlatan 21 nedeni kişisel ajandanıza/defterinize yazın. Nedenler sizi amacınıza daha çok bağlayacaktır.

3. Hedefiniz doğrultusunda tamamladığınız birinci gün için kolunuza birinci bilekliği takın.

4. Hedefiniz doğrultusunda tamamladığınız her gün için kolunuza bir bileklik daha takarak 21. güne ulaşın. Gün içinde bilekliklerinizi gördüğünüzde beynin çağrışım mekanizması devreye girerek motivasyonunuzu tazeleyecek; bileklik sayısı arttıkça motivasyonunuz ve bağlılığınız da artacaktır.

5. Tebrikler! Hedefinize ulaştınız! Artık sizin için hazırlanmış 21.gün bilekliğinizi takabilir ve hazır olduğunuzda sıradaki hedefinize geçebilirsiniz.

Peki 1 gün yapmasanız ne olur?
Süreci başa sarmış olursunuz. Örneğin; 8 gün boyunca düzenli olarak hedefinizi gerçekleştirmiş ve kolunuzda 8 bileklik taşıyorken, 9.günü pas geçerseniz kolunuzda bulunan tüm bileklikleri çıkartır ve baştan başlarsınız.

Neden 21?

Alışkanlıkların 21 günde kazanıldığı/kaybedildiği tezi ilk olarak Maxwell Maltz'ın kaleme aldığı 1960 basımı "Psycho-Cybernetics" isimli kitapta ortaya çıkmıştır. Maxwell Maltz bir plastik cerrahtır. Kitabında operasyon geçiren hastalarına ilişkin gözlemlerini anlatmaktadır. Hastalarından bazılarının geçirdikleri operasyon sonrası hayatlarına daha mutlu, enerji dolu devam ederken; bazı hastalarının ise güzel olmadıklarını düşünmeye devam ettiklerini ve hayata karşı çekingen tavırlar sergilemeyi sürdürdüklerini fark etmiştir.

Maxwell Maltz bu noktada hastalarının hayatlarında değişim yaratanın aynadaki yansımaları değil, zihinlerinde kendilerine ait yarattıkları figür olduğu sonucuna ulaşmıştır. Bu sonuç değişim odaklı bir araştırmayı tetiklemiştir. Maltz araştırması ile, beynimizde yeni yollar ve bağlantıların oluşması için en az 21 gün bu yeni alışkanlığı yinelememiz gerektiği sonucuna ulaşmıştır. Günümüzde, bu kitap temel alınarak yazılmış çok sayıda başka kitap da bulunmaktadır.