Tasarımcının Notu

Merhaba,

Sizinle 3 seneye yakın bir süre önce 21 Bileklikleri aracılığıyla tanışmıştık. Bileklikleri ortaya çıkarmamızdaki temel amaç, bilekliklerin kendi motivasyonunu sağlamak isteyen insanlara arkadaşlık etmesiydi. Şimdi ise bilekliklerin felsefesinin daha detaylı anlatılabileceği ve daha çok iletişim kurabileceğimiz bir alan yaratmak istedik : akademi 21.

“ Büyük başarılara küçük adımlarla ulaşılır.“

Akademi 21; gelişmek, yenilenmek ve hatta sıfırdan başlamak isteyen insanlar için yaratıldı. Siz, adım adım kendi yenilenme hikayenizi yaratırken biz de ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ilham, bilgi ve pratikleri size sağlayabilmeyi amaçlıyoruz. Hayatın içinde aktif, esnek, keyifli ve dengeli kalmanızı istiyoruz. Çünkü hayat, siz en harika versiyonunuzu yarattığınız zaman başlamayacak. Hayat, sizin adım adım evrilerek ilerlediğiniz bu yaratım sürecinin ta kendisi!

akademi 21’e hoşgeldiniz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  burçin,istanbul.

Dizilerden alınacak 4 hayat dersi!

Dizilerden alınacak 4 hayat dersi!
Dizilerden alınacak hayat dersleri denilince aklınızda ne canlandı bilmiyoruz. Ancak biz beklediğimizden daha eğlenceli ve içi dolu bir konuşma ile karşılaştık. Siz de seyredin ve bize düşüncelerinizi yazın. En çok hangi çıkarımı (yani hayat dersini) kendi hayatınıza alırdınız merak ediyoruz.

Farkındalığı yüksek insanların farklı yaptığı 10 şey!

Farkındalığı yüksek insanların farklı yaptığı 10 şey!
Uzun zamandır bir farkındalık kelimesidir gidiyor. Peki nedir farkındalık?  Hakkında çok fazla konuşuyoruz ama çok az yapabiliyoruz. Peki yapan nasıl yapıyor? Aslında doğru soru: neyi farklı yapıyor, neyi alışkanlık edinmiş ki bu sonuca ulaşıyor? İşte biz de bunu araştırırken faydalanabileceğimiz güzel bir liste oluştu. Bu yazıda sizinle o listeyi paylaşmak istiyoruz.

Liste yapmayı sevenler için 30 liste önerisi...

Liste yapmayı sevenler için 30 liste önerisi...
Bu hafta liste yapmayı sevenler için 30 liste önerisi yazdık. Bu listelerden bazıları kendinizi daha iyi tanımanızı sağlarken, bazıları da hayatı daha dolu dolu yaşamanıza yardımcı olacak.

Her şeye EVET dediğim sene...

Her şeye EVET dediğim sene...
Shonda Rhimes konuşmasında, hayatındaki tatmin duygusunu kaybettiği bir dönemde, her şeye EVET deme kuralını işletmesiyle yaşadığı içsel dönüşümü anlatıyor. 

30 Günde 30 Minimalizm Adımı

30 Günde 30 Minimalizm Adımı
Minimalizmi yalnızca az eşyayla yaşamak, az alışveriş yapmak mı zannediyorsunuz? O zaman bu yazı tam size göre!